Színjátszó foglalkozások Inárcson

Miért pont színjátszás?

Mert oldja a feszültséget, fejleszti az önismeretet, az önbizalmat, a kreativitást, figyelmet, előadókészséget. Támogató közösséget, barátságokat, sikerélményéket és életre szóló tapasztalatokat nyújt. Egy igazi mankó az élethez. 

  • A tanév végére egy színházi előadást készítünk, de nem előre megírt szövegkönyvből, hanem a gyerekek saját ötletei, érdeklődése alapján.
  • A résztvevők történeteket, jeleneteket készítenek, melyben szabad teret kapnak önmaguk kibontakoztatására.
  • Önismereti, csapatépítő játékokat játszunk.
  • Koncentrációs, improvizációs gyakorlatokat végzünk.
  • Fejlesztjük a mozgást, előadókészséget, önbizalmat.
  • Beszélgetünk, közösen gondolkozunk, elemzünk.
  • A hangsúlyt az értékekre és az erősségekre helyezzük.

    Alsós csoport

    Időpont hamarosan…

    Felsős csoport

    Időpont hamarosan…

    13-18 évesek csoportja

    Helyszín

    Zrumeczky Dezső Művelődési Ház

    2365 Inárcs, Bajcsy-Zsilinszky út 94.

    Foglalkozás díja

    2024/2025-ös tanévben: Havi 15.000 forint.
    Testvérkedvezménnyel: 14.000 forint testvérenként.

    Az inárcsi színjátszók 2025-ös előadása a résztvevő gyerekek improvizációi alapján készült. Egy elképzelt iskolában járunk, ahol a tanítás nem a tanteremben, hanem az iskola virágos kertjében zajlik. A nem szokványos helyszínen azonban mégis nagyon szokványos dolog történik: már a gólyatábort követően minden gyerek egy skatulyában találja magát a róla alkotott első benyomások alapján. Az előadás azt vizsgálja, hogy milyen távolság tud lenni aközött, ahogy egy embert első pillantásra megítélünk és aközött amilyen ember valójában. Vagyis a címke között, amit aggatunk rá és aközött, ami az ,,igazi neve”. Az előadásban Ingrid Sjöstrand és Britt Gerda Hallqvist versei is elhangzanak.

    Csoportvezető: Fazekas Anna Dorka

    Játszók: Antalffy Gréta, Balla Dóra, Csernák Lili, Göndör Adél, Göndör Alíz, Kiss Aina Léna, Kovács Flóra, Máté Emma, Nagyváradi Dominik, Sümegh Zsanna, Szendi Letícia, Tatos Levente, Trikkal Csenge, Turcsán Zoltán

    Az inárcsi felsős színjátszók 2025-ös előadása a gyerekek közösen létrehozott történetét mutatja be. Márk és Feri két hétköznapi diák, azzal az apró kivétellel, hogy Feri édesapja híres űrkutató. Miután Márk úgy érzi sorozatos igazságtalanságot szenved el az iskolában, barátjával úgy döntenek, hogy bosszút állnak az iskola igazgatóján. Ahogy az lenni szokott, az ilyen tervek sosem sülnek el jól, és a következményektől való menekülés egy olyan kalandba sodorja őket, amiről korábban álmodni sem mertek.

    Csoportvezető: Fazekas Anna Dorka

    Játszók: Barátki-Boros Barnabás, Kurta Boglárka, Kurta Gergő, Nagy Kristóf Teodor, Simon Ábel, Sréter Dávid, Szabó Bence, Szudor Lilla, Tomori István, Tóth-Szántó Dávid

    Az inárcsi színjátszás történetéről bővebben az ikonra kattintva olvashat.

    A társulat színházi nevelési tevékenységéről a képre kattintva olvashat.

    Kurta Lili, színjátszó tanítványom animációja a foglalkozásokról. 

    Visszajelzések

    Korábbi tanítványokat, szülőket kérdeztem, hogy mit mesélnének a csoportfoglalkozásokról, azoknak, akik még csak érdeklődnek iránta. Nagyon hálás vagyok a sok szívmelengető üzenetért, és bízom benne, hogy meghozzák a kedvet a csatlakozáshoz!

    Barta Renáta, 18

    „…ahogy akkor éreztem magam hétfőn délután 3 órán át, egész életemben végigkísér, soha nem felejtem el.”

    Helik Nimród, 15

    Dorka mindig segítőkész és megértő volt, nagyon jó tűrőképeséggel. Szívesen megváltoztatott bármit a próbákon hogy az mindenkinek a legjobb legyen. Nagyon szerettem hozzá járni és soha nem unatkoztam a közelében.

    Rácz Kitti, édesanya

    ,,Több évet járt Szonja lányom Dorkához, és mondhatom sok olyannal lett gazdagabb, ami eredetileg is benne volt, csak nem vagy nem igazán látszódott, így èvről-évre, foglalkozásról foglalkozásra lett egyre “Szonjább”. Ezért tiszta szívvel ajánlom mindenkinek Dorkát, aki szeretné, hogy gyermeke mind inkább önmaga intenzívebb, karakteresebb “kiadása” legyen.”

    Szivák-Tóth Henrietta, édesanya

    ,,Azt gondolom sokat segített a gyerekeknek, hogy közeledjenek egymáshoz, figyeljenek másokra. Dorkához mindig fordulhattak, meghallgatta őket, együtt ötleteltek, ha bármilyen gondjuk volt egymás között, meg tudták vele beszélni. Sok segítség volt nekik, hogy önbizalmuk legyen, és bármikor (legyen az színdarab, felelés vagy felvételi) lámpaláz nélkül kiálljanak, és szerepeljenek.”

    Kurta Lilien, 14

    „…a csoport akkor volt második éves mégis nem a sok fejlesztő játék, vagy a kissebb jelenetek készítése volt az év jelentős részében. Egyik magam által szervezett telefonon függő 2 gyermek darabját adhattuk elő! Ez mindenkinek nagyon nagy élmény volt! Ilyen idősen nem sokakat engednek színpadra, de mi megtehettük! Rengeteget harcolt, hogy fel léphessünk és azért is, hogy minden tökéletesen menjen. Végül kissé megszeppenve de nagy tapsviharral záródva sikeresen célba értünk. A zenés, székdíszletes darab az ‘Ezt ne’, Dorkának hála sikeres és boldog emlékké vált.”

     

    Daczuk Szonja, 9

    Médiamegjelenés

    2019/2020-ban a Létra Klub keretében zajlottak a színjátszó foglalkozások. Többek közt erről és a „teljesítménykényszer mentes” foglalkozások gyerekekre gyakorolt hatásairól is mesélünk a Tilos Rádió interjújában.

    A versenyszellemen túl, foglalkozások gyerekeknek - Létra Klub, 2020.08.18.

    Tilos Rádió - A megtervezett valóság

    Félénk? Mozgékony? Hasznos különórák gyerekeknek

    „Milyen szempontok szerint válasszunk? Egyáltalán mit várhatunk egy délutáni foglalkozástól? Ebben segít tanácsot adni a budai gyermekfoglalkoztató központ, a Létra Klub egyik foglalkozásvezetője, pszichológus, Fazekas Anna Dorka.”